فرش پارس

ساخت وبلاگ

فرش های دستباف دارای زیبایی و هنر بسیار فراوانی می باشند ، طوری که هر کسی را مجذوب زیبایی خود می کنند و فرش های دستباف دارای طرح های بسیار زیبا می باشند .


حدود 70 سال پیش توسط یک باستان شناس روسی در دره ی پازیریک یک فرش پیدا شد که دارای نقش سوارکاران ، آهو ، جانوران افسانه ای و غیره بود .


این فرش پازیریک نام گذاری شده است و باستان شناسان بعد از تحقیق بسیار متوجه شدند که این فرش دارای طرح هایی مشابه با نقش برجسته های تخت جمشید است و متعلق به ایرانیان می باشد .


اولین فرش دستباف جهان به نام ایرانیان ثبت شده است ، که هنر و فرهنگ فراوان مردم ایرانیان را نشان می دهد .


فرش های دستباف شهر قم ، از معروف ترین فرش ها می باشند که 20 درصد از صادرات فرش دستباف را به خود اختصاص داده اند و در طرح های بسیار زیبا بافته می شوند ، که معروف ترین آن ها نقشه شکار می باشد .


درست است که فرش های دستباف دارای قیمت بالایی هستند ، اما به خاطر زیبایی فراوانی که دارند ، نما و زیبایی یک مکان را چند برابر می کنند .


راز های فرش دستباف

 


فرش های دستباف توسط بهترین بافندگان بافته می شوند ، بافندگانی که فرش دستباف را به خوبی می شناسند و گره به گره ی فرش را با عشق می بافند .
فرش های دستبافی که با نخ ابریشم بافته می شوند ، دارای لطافت ، ظرافت و زیبایی فراوانی هستند و نخ های تار و پود آن ها بسیار ظریف می باشد و بافت آن ها بسیار سخت است .


فرش های دستباف از دور و نزدیک دارای نمای بسیار زیبایی می باشند که هر شخصی را به خود جلب می کنند و هر چه که بیشتر پا بخورند ، با ارزش تر می شوند .

 

یک بافنده فرش دستباف ابریشم با عشق فرش را می بافد ، زیرا به خاطر نخ و تار و پود ظریفش زمان زیادی برای بافت آن طول می کشد .


فرش های دستباف با نخ پشم ، کرک ، پنبه و ابریشم بافته می شوند که فرش هایی با نخ ابریشم قیمت بسیار بالا و زیبایی فراوانی دارند .


فرش های دستباف در رنگ ها و نقش های متفاوت و بسیار زیبا بافته می شوند و زیبایی و نمای فراوانی به دکوراسیون خانه می دهند .


بعضی از افراد دو فرش ابریشم جفت را در خانه هایشان پهن می کنند که زیبایی فراوانی به خانه می دهند .

 

فرش پارس...
ما را در سایت فرش پارس دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : علیرضا جمالی persiancarpet بازدید : 1201 تاريخ : دوشنبه 26 آذر 1397 ساعت: 21:44